Resultater fra søndagsringridningen 2017

Børn 6 - 10 år

 22 Caroline Kolmos, Nordborg
21 Line Olesen, Rangstrup
14 Stine Von Qualen Bonde, Stevning
13 Laura Fibieger Hakanowitz, Pøl
12 Christian Jespersen Dau, Revsø
12 Klara Kathrine Hansen, Katry
11 Anna C. Iversen, Frydendal
11 Sofia Jakobsen, Stevning
10 Ida Marie Christiansen, Stevning
10 Karoline Hjort Bang, Gråsten
9 Kristine Jespersen Dau, Revsø
9 Stine Nissen, Rinkenæs
8 Kathrine Jørgensen, Bovrup
8 Celine Winding Hansen, Sønderborg
7 Laura Jessen,
7 jeppe Hartmann, Rufas
7 Naja Sofia Krogh, Augustenborg
4 Alberte Frederiksen, Elstrup
4 Marcus Frimodt Clausen, Broby
3 Kasper Jensen, Holm
1 Frida Jensen, Dybbøl

Børn 11 - 14 år

24 Svend Aage Kjeldstrøm,
24 Louise Bonnichsen, Overby
23 Jakop Petersen, Gl. Skovbøl
23 Sofie Petersen, Gl. Skovbøl
22 Lea Schulz, Gredstedbro
20 Jonas Olesen, Rangstrup
20 Bjørk Jefsen, Tandslet
19 Julie Marcussen, Blans
18 Rikke Warnecke, Tørsbøl
17 Maja Pabst, Iller
17 Emilie Dau Thomsen, Tandlset
16 Simon Johansen, Himmark
16 Fenja Petersen, Stevning
15 Søren Johansen, Himmark
15 Maria Marcussen, Blans
15 Rie Nissen, Rinkenæs
15 Signe Høeg Fangel, Skovbyballe
15 Susanne Velgaard, Egen
14 Freja S. Dall, Kær
14 Simon Blankschøn, Vollerup
14 Diana Johansen, Hundslev
13 Mia Lauritzen, Bodum
13 Celina Petersen, Stevning
13 Nicki Petersen, Hjolderup
12 Cille S. Espersen, Dybbøl
12 Anna Helene Jørgensen, Vollerup
10 Anna Nielsen, Nybøl
10 Caroline Knudsen, Asserballe
8 Liv Kastrup, Sønderborg
6 Lærke Ballegaard, Stovgård
15 Signe Søholm Clausen, Ertebjerg
3 Karen Lausten, Gråsten

Damer 15 - 16 år

 24 Jette Kjeldstrøm,
23 Ida Festersen, Augustenhof
23 Louise Villesen, Broager
22 Alberte Lock, Åbenrå
23 Sarah Kruse, Sønderborg
20 Nadja Høj Rasmussen, Almsted
19 Katrine Frees, Rise-Hjarup
17 Freya S. Brommann, Vollerup
15 Nicole Johansen, Hundslev
15 Emilie Nissen, Tandslet
12 Renata Andersen, Breddebro
11 Maria Bladt, Pøl
10 Line Krog-Pedersen, Augustenborg
10 Josefine A.K. Jørgensen, Lysabild

Damer 17 - 19 år

24 Kristina Bonnichsen, Holm
24 Line Schulz, Gredstedbro
24 Line Dreier, Egernsund
23 Nina Broders, Hoptrup
23 Anne Christine W. Jørgensen, Ketting
21 Frederikke Isgaard, Gærup
21 Katja Lock, Aabenraa
20 Celina S. Petersen, Hestehave
19 Julie Marie Hissel, Tumbøl
18 Fie Blankschøn, Vollerup
17 Sara Cecilie Frandsen, Kirke Hørup
17 Trine Nørgaard, Sønderborg
15 Pernille Holt Selch, Nybøl
14 Caroline S. Schultz, Høruphav

Damer 20 - 24 år

24 Gitte Kjeldstrøm,
24 Lisa K. Hansen, Broager
24 Winnie Hansen, Elstrup
23 Nadia La Cour Andersen, Nordborg
23 Mia Bruhn, Kegnæs
23 Malene Jensen, Skærbæk
22 Kristine Petz, Nordborg
22 Kristine Jensen, Baaring
21 Malene Byllemos, Himmark
21 Mette Betina Christiansen, Skovby
21 Laura P. Jørgensen, Kettingskov
20 Maiken Høj Rasmussen, Asserballe
20 Annie Hansen, Tandslet
19 Jannie Dyhre Andersen, Sønderborg
19 Marianne Fogh, Havnbjerg
19 Christina S. Petersen, Hestehave
19 Christine Beyer, Kliplev
18 Alicia Eggers, Sønderborg
18 Pernille Holm, Løjt
18 Lena Festersen, Augustenhof
17 Therese Lassen, Nordborg
17 Mette Mai Andersen, Elstrup
17 Line Greisen Jessen, Felsted
16 Sanne Qvorp, Fynshave
16 Malene Dau Müller, Højer
14 Mona Holm, Sønderborg
13 Louise P. Jørgensen, Kettingskov
13 Sarah Misser, Sønderborg

Damer 25 - 29 år

24 Camilla S. Petersen, Hestehave
24 Trine Clausen, Kværs
24 Maria Byllemos, Himmark
23 Maria Clausen, Holmskov
23 Christina Zachariassen, Ulkebøl
23 Pernille Jørgensen, Tandslet
23 Stina Schrøder, Ravsted
23 Monica Jørgensen, Torup
23 Louise Brodersen, Gråsten
23 Line La Cour, Guderup
23 Lene Delf Nielsen, Østerholm
22 Dorthe Kjeldstrøm, Møgeltønder
22 Jeannet Albæk, Stevning
22 Anja Iversen, Blans
22 Christine Laue, Vibøge
21 Trine Olesen, Overby
21 Catharina Christensen, Frydendal
21 Mie Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kær
20 Julie Bonde Korning, Sønderborg
20 Susan Rosendal, Sydals
20 Charlott Dyhre Andersen, Sønderborg

Damer 30 - 39 år

24 Tanja Olesen, Søgård
24 Alice Andresen, Pluskær
23 Helle Frederiksen, Elstrup
23 Mette Junker, Købingsmark
23 Vivi Christensen, Øster Højst
23 Dorthe Mathiesen, Tinglev
23 Heidi Taul Nørbæk, Vollerup
23 Rikke Riis, Sønderborg
23 Pernille Kolmos, Nordborg
23 Heidi Jessen, Holm
23 Karina Toftebjerg, Uldahl
22 Pia Kohls, Guderup
22 Ditte Jørgensen, Dybbøl
22 Helle Hansen, Bøjskov
22 Karina Christiansen, Stevning
22 Carola Nissen, Aunbøl
21 Lea Muus Carstensen, Hønkys
21 Wera Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kegnæs
21 Anne Dorthe Marcussen, Hundslev
21 Marianne Stanley Lang, Harrislee
21 Gitte Petersen, Stevning
21 Anne Fibieger Hakanowitz, Pøl
21 Pia Jacobsen, Sønderborg
21 Merete Worm, Broager
21 Sandra Nissen, Broager
21 Joan Andersen, Hjortspring

Damer 40 - 49 år

24 Gitte Breum, Ustrup
24 Karen Clausen, Trøsbøl
24 Lenette Olesen, Rangstrup
24 Dorthe Johansen, Himmark
24 Bende Kolmos Schmidt, Dybbøl
24 Yvonne Appel, Rangstrup
24 Anne Paulsen, Vollerup
23 Jette Dau Andersen, Tandslet
23 Lotte Borchers, Nr. Hostrup
23 Lene Danielsen, Kegnæs
22 Lene Clausen, Bovrup
22 Lotte Ellegaard, Fynshav
21 Anita Jørgensen, Huholt
21 Bitten Broders, Hoptrup
20 Susanne Fine, Sjellerup
21 Heidi Østergård, Broballe
20 Heidi Hansen, Kær
20 Anja Moldt Grau, Skodsbøl
19 Connie Boyschau, Abild
19 Tina Rasmussen, Skodsbøl
18 Susan Toft, Vollerup
18 Irene Wilkens, Kassø
17 Else Jepsen, Højrup
17 Laila Fangel, Skovbyballe
17 Rikke Dall, Vester Sottrup
17 Mette Petz, Gråsten
17 Linda Paugan, Kettingskov
17 Anette Lock, Åbenrå
17 Mette Zoëga, Kegnæs
16 Mette Fink, Sønderborg
16 Birgitte Struckmann, Stenderup
16 Mona Jensen Kock, Langesø
16 Herdis Christensen, Elstrup
16 Bianca Schmidt Jefsen, Tandslet
16 Ulla Wolff Hansen, Ullerup

Damer 50 - 59 år

24 Pia Dau Müller, Højer
23 Anne Marie Laue, Vibøge
23 Mary Bonnichsen, Gasse
23 Ulla Nielsen, Østerholm
22 Helle Thomsen, Vester Sottrup
22 Bente Nielsen, Aabenraa
21 Inga Clausen, Guderup
21 Lise Hansen, Kliplev
21 Lotte Plum, Stenderup
20 Pia Petz, Købingsmark
20 Jette Jensbye, Dybbøl
20 Conny Schmidt Petersen, Hestehave
19 Susanne Kock, Sønderborg
18 Anne-Mette Dyhre Andersen, Kegnæs
18 Anette Nicolaisen, Vester Sottrup
17 Hanne Jørgensen, Tandslet
17 Linda Warming, Havnbjerg
17 Anne-Marie Clement, Svenstrup
16 Lone Zachariassen, Ulkebøl
15 Dorthe Sproegel, Nordborg
15 Kirsten Krogh, Stenderup
15 Inga Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kær
15 Inge Toft, Broager
14 Susanne Bagge, Øster Sottrup

Damer over 60 år

18 Elsemarie Kock, Købingsmark
15 Elna Andresen, Holm
11 Rita Jensen, Hundslev
10 Margit Taul Petersen, Vollerup

Konge
Oliver Schulz, Gredstedbro Gredstedbro


Kronprinsesse
Anette Bonnichsen Gasse Skærbæk


Prinsesse
Carina Jessen Frørup Christiansfeld

Kåring af flotteste ekvipage i aldersgruppen 6 – 14 år

Ida Marie Christiansen, Stevningnorvej 19, Stevning, Nordborg

Herrer 15 - 29 år

24 Thomas Thomsen, Vester Sottrup
24 Mads Peter Hissel, Tumbøl
24 Lasse Thomsen, Kliplev
24 Dennis Brix, Skærbæk
24 Claus Jacob Hissel, Tumbøl
23 Mathias Hansen, Broager
23 Jesper Nielsen, Blæsborg
22 Tom Kristensen, Sarup
22 Dennis Johansen, Himmark
21 Martin Boyschou, Abild
21 Jesper Kohls, Sønderborg
21 Jacob Høj, Nordborg
19 Jacob Dahl Callesen, Aalborg
17 Tobias Taul Nørbæk, Vollerup
14 Tobias Haarnagel, Øster Sottrup
13 Mads Overgaard, Østerby
12 Kristian Ewers, Sønderborg
9 Jens Ewers, Sønderborg
9 Johan Otto Ewers, Kær

Herrer 30 - 39 år

24 Henning Andersen, Hønkys
24 Torben Kaufmann, Volderup
24 Rasmus Juhl, Fogderup
24 Ole Olesen, Rangstrup
24 Michael Haarnagel, Vester Sottrup
24 Thomas Olesen, Søgård
24 Mads Dau, Skovhuse
24 Carsten Ohmann, Strandelhjørn
23 Christian Andersen, Skast
23 Rene Toftebjerg, Vojens
23 Martin Clausen, Skovly
23 Christian Thomsen, Møgeltønder
23 Jeppe Jørgensen, Varnæs
23 Søren Overgaard, Smøl

Herrer 40 - 49 år

24 Finn Hansen, Bylderup-Bov
24 Claus Hissel, Tumbøl
24 Lars Appel, Rangstrup
24 Jes Henrik Kolmos, Nordborg
23 Jesper Petersen, Kegnæs
23 Henrik Clausen, Svenstrup
23 Lars Kjeldstrøm,
23 Brian Jensen, Dybbøl
22 Jesper B. Hansen, Holsted
22 Bent Christensen, Ulkebøl
22 Christian Boyschau, Abild
21 Lars Brix, Løgumkloster
21 Christian Jepsen, Højrup
20 Sten Thomsen, Rødekro
20 Torben A. Beyer, Kliplev
20 Kim Nielsen, Hjolderup

Herrer 50 - 59 år

24 Hary Clausen, Guderup
24 Jens Meier, Vester Sottrup
24 Hans Nicolaisen, Dybbøl
24 Peter Greisen, Tumbøl
24 Anton Feddersen, Roager
23 Peter Bonnichsen, Overby
23 Finn Thomsen, Vester Sottrup
23 Anton Bonnichsen, Gasse
23 Benny Kohls, Nr. Hostrup
22 Preben Jørgensen, Kettingskov
22 Hans Jørgen Haarnagel, Øster Sottrup
21 Hans Jepsen, Hønkys
21 Peter Jessen, Felsted
21 Hans Nielsen, Bredebro
21 Bjarne Brodersen, Skodsbøl
20 Peter Jørgensen, Nørremølle
19 Lars Møller, Uge
19 Steen Jørgensen, Ketting
19 Bjarne Jessen, Frørup
18 Preben Kristoffersen, Hjordkær
17 Per Petz, Købingsmark
17 Hans Otto Ewers, Kær
17 Mogens Dall, Kildekær
17 John Kjær, Sønderborg
17 Johannes Matthiesen,
16 Torben Høj, Nordborg

Herrer 60 - 69 år

24 Gert Hansen, Kliplev
24 Arne Schultz, Gredstedbro
23 Hans Kaufmann, Tumbøl
22 Niels Møller, Sjellerup
21 Ejner Brink, Vollerup
21 Løngstrup Christiansen, Bøjskov
21 Finn Kristensen, Sarup
20 Jens Ole Overgaard, Smøl
20 Bent Olesen, Overby
18 Åge Jørgensen, Hørup
18 Henning Clausen, Ølstykke
16 Ingolf Matthiasen, Frederiksgård
16 Henning Byllemos, Elstrup
15 Flemming Jensen, Skærbæk
15 Erik Auerbach, Kiskelund Mark
14 Bent Nielsen, Hundslev
14 Gunnar Christensen, Broager
13 Børge Jensen, Rødekro
13 Andreas Jensen, Aabenraa
11 Povl Jørgensen, Avnbøl
10 Jes Andersen, Sønderborg
10 Knud J. Michelsen, Klinting
3 Finn K. Hansen, Kolding
3 Hans P. Skov, Haderslev
3 Steen Marcussen, Sønderborg

Herrer 70 - 79 år

22 Jørgen Thomsen, Tørsbøl
21 Jørgen Petersen, Bovrup
21 Ole Rasmussen, Busholm
19 Svend Ove Clausen, Himmark
19 Kurt Hansen, Fårhus
18 Mogens Andersen, Agerskov
18 Helmuth Hansen, Broager
16 Chresten Jørgensen, Varnæs
15 Peter Platz Rasmussen, Købingsmark
14 Frede Johannsen, Aabenraa
14 Aage Kjeldstrøm, Bevtoft
13 Jørgen Bladt, Dyndved
13 Bent Beyer, Skeldemark
12 Thorkild Dau, Hesselgård
11 Jørgen Nielsen, Bov
10 Kaj Nielsen, Kegnæs
9 Chresten Schmidt, Kegnæs
6 Svend Hansen, Vester Sottrup
6 Jørgen Kolmos, Ulbjerg
3 Frans Pind, Grønland

Herrer 80 - 89 år

14 Frede Struck, Mølmark
14 Egon Breum, Vedsted
11 Hans V. Christensen, Stenderup
11 Per Nicolaisen, Augustenhof
8 Herluf Clausen, Kær

Herrer over 90 år

6 Thomas Frost, Ulkebøl