Resultater fra fredagsringridningen 2019

Dronning
Mary Bonnichsen Gasse Skærbæk

Kronprins 
Oliver Schulz Gredstedbro Gredstedbro

Prinsesse
Gitte Kjeldstrøm Allerup Toftlund

435 ryttere deltog fredag i ringridningen i Sønderborg.

38 ryttere - 20 damer og 18 herrer – deltog i omridningen.

Børn 6-10 år

18 Christian Jespersen Dau, Revsø
12 Frida Jensen, Dybbøl
11 Naja Sofia Krogh, Augustenborg
10 Lærke Pankoke, Ulkebøl
10 Maria Fine Thomsen, Sjellerup
8 Alberte Frederiksen, Elstrup
7 Emily Lauridsen, Nybøl
5 Freja Smidt Jensen, Mommark
5 Cathrine Platz Jessen,
5 Kasper Jensen, Holm
2 Tor Dohrmann, Vollerup
2 Emil Dohrmann, Vollerup
1 Lea Dohrmann, Vollerup
1 Elin Sparre Enemark, kbh

Børn 11 - 14 år

24 Jonas Olesen, Rangstrup
24 Lea Schulz, Gredstedbro
23 Caroline Kolmos, Nordborg
23 Sofie Petersen, Gl. Skovbøl
21 Line Olesen, Rangstrup
21 Maria Marcussen, Blans
20 Bjørk Jefsen, Tandslet
20 Nanna Brodersen,
19 Julie Juhl, Ravsted
18 Jesper Dau, Hesselgaard
18 Julie Marcussen, Blans
17 Laura Fibieger Hakanowitz, Pøl
17 Therese Torning Bredgaard, Dybbøl
17 Maja Pabst, Iller
16 Signe Søholm Clausen, Ertebjerg
15 Christian M Brink,
15 Rie Nissen, Rinkenæs
15 Mie Koch Sørensen, Sottrupskov
15 Fie Blankschøn, Vollerup
14 Anna Nielsen, Nybøl
14 Kathrine Jørgensen, Bovrup
14 Anna Helene Jørgensen, Vollerup
14 Celina Petersen, Stevning
14 Mille Odgaard Paulsen, Broager
13 Lærke Søholm Clausen, Ertebjerg
12 Diana Johansen, Hundslev
12 Ida Marie Christiansen, Stevning
11 Søren Johansen, Himmark
11 Simon Blankschøn, Vollerup
11 Lea Winther, Alnor
10 Klara Kathrine Hansen, Katry
9 Kristine Jespersen Dau, Revsø
9 Sofia Jakobsen, Stevning
8 Karen Lausten, Gråsten
7 Camilla Blanckschøn, Vester Sottrup
5 Stine Von Qualen Bonde, Stevning
4 Smilla Kock, Holm
3 Anna Victoria Agergaard

Damer 15 - 16 år

20 Malene Nielsen, Augustenborg
20 Louise Bonnichsen, Overby
20 Mia Lauritzen, Bodum
18 Laura Brodersen,
16 Rikke Warnecke, Tørsbøl
14 Fenja Petersen, Stevning
12 Julie Taul Nørbæk, Vollerup
12 Susanne Velgaard, Egen

Damer 17 - 19 år

24 Jette Kjeldstrøm, Allerup
22 Louise Eckion Villesen, Broager
22 Alberte Lock, Åbenrå
21 Melanie Paulsen, Notmark
21 Emilie Nissen, Tandslet
20 Louise Struckmann, Stenderup
20 Ida Festersen, Augustenhof
19 Line Dreier, Egernsund
19 Katrine Frees, Rise-Hjarup
18 Freya S. Brommann, Vollerup

Damer 20 - 24 år

24 Julie Marie Hissel, Tumbøl
23 Laura P. Jørgensen, Kettingskov
23 Nina Broders, Hoptrup
23 Celina S. Petersen, Hestehave
22 Frederikke Isgaard, Gærup
22 Kristina Bonnichsen, Holm
22 Maria Moldt Grau, Skodsbøl
22 Lisa K. Hansen, Mølmark
21 Mia Bruhn, Kegnæs
21 Malene Hermannsen, Skærbæk
21 Therese Lassen, Nordborg
20 Nadia La Cour Andersen, Nordborg
20 Lena Festersen, Augustenhof
19 Sanne Qvorp, Fynshave
18 Trine Nørgaard, Holm
18 Sara Cecilie Frandsen, Kirke Hørup
18 Mette Betina Christiansen, Skovby
18 Kristine Petz, Holm
17 Tine Kühl, Øster Gammelby
17 Nanna Misser, Sønderborg
17 Malene Byllemos, Tørsbøl
17 Laura Nissen, Mommark
17 Camilla Simonsen, Augustenborg
16 Sidsel Blankschøn, Vollerup
16 Camilla Bisgaard Nomanni, Løjt
14 Pernille Holt Selch, Nybøl

Damer 25 - 29 år

24 Carina Jessen, Frørup
24 Anette Bonnichsen, Gasse
24 Camilla S. Petersen, Hestehave
23 Charlott Dyhre Andersen, Sønderborg
23 Julie Bonde Korning, Sønderborg
23 Dorthe K. Thomsen, Bønderby
23 Mette Skov Petersen, Guderup
23 Louise Brodersen, Gråsten
22 Marianne Fogh, Havnbjerg
22 Trine Clausen, Kværs
21 Christine Laue, Vibøge
20 Trine Olesen, Overby
20 Maria Byllemos, Elstrup
19 Mie Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kær
18 Christina S. Petersen, Hestehave
18 Line La Cour, Brandsbøl
17 Jannie Dyhre Andersen, Sønderborg
17 Louise P. Jørgensen, Kettingskov
16 Shara Misser,
15 Trine Berdiin Nielsen, Bovlund
15 Susanne Lang, sabro
15 Annie Hansen, Tandslet
12 Anna Plum, København

Damer 30 - 39 år

24 Sanne Petersen, Åbøl
24 Tanja Olesen, Søgård
24 Sabine Gundersen, Skovby
24 Maria Clausen, Holmskov
24 Pia Kohls, Guderup
23 Heidi Frederiksen, Roager
23 Ditte Jørgensen, Dybbøl
22 Christina Zachariassen, Ulkebøl
22 Alice Andresen, Pluskær
22 Helle Frederiksen, Elstrup
22 Karina Toftebjerg, Uldahl
21 Lene Delf Nielsen, Østerholm
20 Wera Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kegnæs
20 Pia Moisen, Broager
20 Eva Jørgensen, Mjanghøj
20 Christina Gaba, Frederiksgård
20 Sandra Nissen, Broager
20 Rikke Riis, Sønderborg
20 Carola Nissen, Aunbøl
19 Lenette Knebel Warming, Vester Sottrup
19 Anne Dorthe Gerstrøm, Frørup
18 Pia Jacobsen, Sønderborg
19 Simone Lauridsen, Nybøl
18 Lene Jensen, Villesholt
19 Charlotte Jørgensen, Sønderborg
18 Heidi Arens Jørgensen, Asserballeskov
19 Betina Fogt Caspersen, Hundslev
19 Lea Muus Carstensen, Terkelsbøl
17 Charlotte Holm Bladt, Guderup
19 Helle Hansen, Bøjskov
16 Kristina Bonde Kohls, Egen
16 Karina Christiansen, Stevning
14 Hanne Frederiksen, Guderup
14 Hanne Pankoke, Ulkebøl

Damer 40-49

24 Dorthe Mathiesen, Tinglev
24 Jytte Breum, Over Jerstal
24 Yvonne Appel, Rangstrup
24 Lenette Olesen, Rangstrup
23 Lene Clausen, Bovrup
23 Heidi Hansen, Kær
23 Tina P. Nielsen, Augustenborg
23 Anne Paulsen, Vollerup
23 Lotte Ellegaard, Fynshav
22 Lotte Borchers, Nr. Hostrup
22 Karen Clausen, Trøsbøl
22 Dorthe Johansen, Himmark
22 Anita Jørgensen, Huholt
21 Betina Hansen, Katry
21 Anne Fibieger Hakanowitz, Pøl
21 Heidi Østergård, Broballe
21 Bitten Broders, Hoptrup
21 Tina Roager, Sønderborg
21 Susanne Fine, Sjellerup
20 Rikke Dall, Vester Sottrup
20 Mette Junker, Købingsmark
20 Heidi Jessen, Holm
20 Marie-Louise Hansen, Bovrup
19 Pia Gubbertsen, Broager
19 Tina Rasmussen, Skodsbøl
19 Anette Lock, Åbenrå
18 Herdis Lorenzen, Elstrup
18 Irene Wilkens, Kassø
18 Jette Andersen, Lysabild
18 Ulla Wolff Hansen, Ullerup
18 Connie Boyschau, Abild
17 Marianne von Qualen, Stevning
17 Kirsten Holm Nicolaisen, Dybbøl
17 Vita Petersen, Kær
17 Conni Petersen, Kær
16 Gitte Petersen, Stevning
16 Mona Jensen Kock, Langesø
16 Helene Lausten, Gråsten
16 Susan Toft, Vollerup

Damer over 50 - 59 år

24 Pia Dau Müller, Højer
24 Anne Marie Laue, Vibøge
23 Anja Moldt Grau, Skodsbøl
23 Jette Høj, Nordborg
22 Conny Schmidt Petersen, Hestehave
21 Pia Petz, Købingsmark
21 Inga Clausen, Guderup
20 Jette Dau Andersen, Tandslet
19 Jette Thomsen, Vester Sottrup
19 Bente Nielsen, Aabenraa
18 Bende Kolmos Schmidt, Dybbøl
17 Jette Jensbye, Dybbøl
17 Linda Warming, Havnbjerg
16 Linda Paugan, Kettingskov
16 Mette Hansen, Rens
15 Tine Lehmann, Sønderborg
15 Anne-Mette Dyhre Andersen, Kegnæs
15 Lotte Plum, Stenderup
14 Mette Fink, Sønderborg
12 Lone Zachariassen, Ulkebøl
12 Inga Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kær
11 Birthe Fogh, Havnbjerg
11 Anne-Marie Clement, Svenstrup
8 Charlotte Weng Isgaard, Gærup
8 Annemarie Møller, Sønderborg
7 Birgit Andresen, Sønderborg
5 Joan Schmidt,
4 Tina Callesen, Hestehave
3 Bente Lyck Dall, Bovrup

Herrer 15 - 29 år

24 Mads Peter Hissel, Tumbøl
24 Rasmus Frees, Rise-Hjarup
24 Svend Aage Kjeldstrøm, Allerup
24 Lasse Thomsen, Tørsbøl
24 Martin Boyschou, Abild
24 Claus Jacob Hissel, Tumbøl
24 Anders Ebbesen
23 Thomas Thomsen, Vester Sottrup
23 Dennis Brix, Drengsted
22 Jakob Petersen, Gl. Skovbøl
21 Dennis Johansen, Himmark
20 Jacob Høj, Nordborg
20 Mathias Hansen, Mølmark
20 Jesper F. Olesen, Lovrup
18 Jacob Dahl Callesen,
18 Mike Pelle, Perbøl
18 Tobias Taul Nørbæk, Vollerup
16 Simon Johansen, Himmark
14 Tobias Haarnagel, Øster Sottrup

Herrer 30 - 39 år

24 Rasmus Juhl, Fogderup
24 Martin Clausen, Skovly
24 Michael Haarnagel, Ullerup
24 Jeppe Jørgensen, Varnæs
23 Martin Iversen, Løgumkloster
23 Mads Dau, Skovhuse
23 Rene Toftebjerg, Vojens
22 Christian Thomsen, Bønderby
21 Lars Dau, Revsø
19 Henning Andersen, Terkelsbøl
18 Jesper Petersen, Silkeborg
17 Scott Rydesen, Selkirk

Herrer 40 - 49 år

24 Lars Appel, Rangstrup
24 Jes Henrik Kolmos, Nordborg
24 Kjeld Frederiksen, Roager
23 Torben Kaufmann, Volderup
23 Ole Olesen, Rangstrup
23 Christian Boyschau, Abild
23 Jesper Petersen, Kegnæs
20 Lars Brix, Løgumkloster
20 Johan Clausen, Ertebjerg

Herrer 50 - 59 år

24 Claus Hissel, Tumbøl
24 Torben Hansen, Bov
23 Hans Nicolaisen, Dybbøl
23 Peter Greisen, Tumbøl
23 Johannes Nielsen Brink, Toftlund
23 Peter Jørgensen, Nørremølle
22 Preben Jørgensen, Kettingskov
22 Torben Høj, Nordborg
22 Lars Kjeldstrøm, Allerup
22 Anton Feddersen, Roager
22 Sten Thomsen, Rødekro
22 Finn Thomsen, Vester Sottrup
21 John Drøhse, Rens
21 Hans Nielsen, Bredebro
21 Bjarne Frees, Rise-Hjarup
21 Benny Kohls, Nr. Hostrup
20 Peter Bonnichsen, Overby
20 Finn Gundersen, Skovby
20 Brian Jensen, Dybbøl
18 Kim Kristofferrsen, Uge
18 Bjarne Jessen, Frørup
18 Søren Vestergaard, Hundslev
17 Hans Jørgen Haarnagel, Øster Sottrup
16 Hans Otto Ewers, Kær
15 Per Petz, Købingsmark
15 Jens J. Hansen, Sønderborg
15 Michael Schmidt, Sarup
14 John Kjær, Sønderborg
14 Jürgen Brodersen, Stovgård
13 Claus Ewers, Sønderborg
13 Claus Plum, Sønderborg
12 Jan Blad Bonde, Tandslet
12 Steen Jørgensen, Ketting
12 Preben Kristoffersen, Hjordkær
10 Henrik Hedegaard, Nordborg
8 Hary Clausen, Guderup
8 Peter Matzen, Gråsten
3 Rene Christensen, Elstrup
2 Jan Rasmussen, Sønderborg

Herrer 60 - 69 år

24 Gert Hansen, Kliplev
22 Åge Jørgensen, Hørup
22 Kurt Pedersen, Over Jerstal
22 Hans Jepsen, Hønkys
22 Løngstrup Christiansen, Kiding
20 Anton Bonnichsen, Gasse
20 Henning Clausen, Ølstykke
19 Flemming Jensen, Skærbæk
19 Svend Aage Jørgensen, Rens
18 Niels Møller, Sjellerup
18 Bent Nielsen, Hundslev
18 Bjarne Brodersen, Skodsbøl
16 Børge Jensen, Rødekro
17 Benny Rheimer, Adsbøl
16 Jens Peter Jepsen, Bov
16 Niels Chr. Thomsen, Skast
16 Bent Olesen, Overby
12 Erik Auerbach, Kiskelund Mark
8 Jes Andersen, Sønderborg
8 Ingolf Matthiasen, Frederiksgård
8 Finn K. Hansen, Kolding
7 John Henning Nielsen, Agerbæk
6 Hans P. Skov, Vonsbæk

Herrer 70 - 79 år

23 Arne Schultz, Gredstedbro
23 Hans Kaufmann, Tumbøl
22 Jørgen Thomsen, Tørsbøl
4 Frans Pind, Grønland
21 Mogens Andersen, Agerskov
20 Bent Lorenzen, Burkal
19 Svend Ove Clausen, Himmark
17 Andreas Jensen, Aabenraa
17 Ole Rasmussen, Broager
15 Aage Kjeldstrøm, Bevtoft
15 Kurt Hansen, Fårhus
14 Jørgen Petersen, Bovrup
14 Ejner Brink, Vollerup
14 Chresten Jørgensen, Varnæs
12 Kurt Büchmann, Tørsbøl
12 Thorkild Dau, Hesselgård
11 Povl Jørgensen, Avnbøl
11 Henning Byllemos, Elstrup
14 Jes Petersen, Stubbæk
10 Gunnar Christensen, Broager
9 Frede Johannsen, Aabenraa
9 Jørgen Nielsen, Bov
7 Kaj Nielsen, Kegnæs
7 Knud J. Michelsen, Klinting

Herrer 80 - 89 år

18 Per Nicolaisen, Augustenhof
15 Peter Platz Rasmussen, Købingsmark
15 Hans V. Christensen, Stenderup
14 Jørgen Bladt, Dyndved
12 Egon Breum, Vedsted
8 Herluf Clausen, Kær

Herrer over 90

4 Thomas Frost, Ulkebøl

Damer over 60 år

20 Hanne Jørgensen, Tandslet
16 Inge Toft, Broager
16 Elsemarie Kock, Købingsmark
15 Lise Hansen, Kliplev
10 Susan Brodersen, Stovgård
9 Margit Taul Petersen, Vollerup
7 Elna Andresen, Holm
7 Dorthe Sproegel, Nordborg