Resultater fra søndagsringridningen

Henter billeder...

Konge
Martin Clausen, Nordborg

Kronprins
Oliver Schulz, Gredstedbro

Prins
Jes Henrik Kolmos, Nordborg

Jesper Dau
Er kåret som årets bedste debutant, med 15 ringe.

 

Alberte Frederiksen
Vand for den flotteste ekvipage i aldersgruppen 6 – 14 år

Børn 6-10 år

22 Caroline Kolmos, Nordborg

18 Julie Juhl, Ravsted

16 Ida Marie Christiansen, Stevning

15 Christian Jespersen Dau, Revsø

9 Frida Jensen, Dybbøl

8 Alberte Frederiksen, Elstrup

8 Kasper Jensen, Holm

7 Emil Dohrmann, Vollerup

7 Lea Dohrmann, Vollerup

6 Rasmus Kohls, Guderup

6 Liva Andersen, Blans

5 Kristine Jespersen Dau, Revsø

4 Asta Fibieger Hakonowitz, Pøl

3 Naja Sofia Krogh, Augustenborg

2 Lærke Pankoke, Ulkebøl

0 Sofia Jakobsen, Stevning

0 Freja Smidt Jensen, Mommark



Børn 11 - 14 år

24 Jonas Olesen, Rangstrup

24 Svend Aage Kjeldstrøm, Allerup

24 Louise Bonnichsen, Overby

23 Lea Schulz, Gredstedbro

23 Maria Marcussen, Blans

22 Sofie Petersen, Gl. Skovbøl

21 Line Olesen, Rangstrup

21 Bjørk Jefsen, Tandslet

21 Emilie Dau Thomsen, Tandlset

20 Freja S. Dall, Kær

20 Søren Johansen, Himmark

19 Julie Marcussen, Blans

18 Rikke Warnecke, Tørsbøl

18 Anna Helene Jørgensen, Vollerup

18 Diana Johansen, Hundslev

17 Signe Søholm Clausen, Ertebjerg

16 Freya Laux Winski, Kegnæs

15 Simon Blankschøn, Vollerup

14 Klara Kathrine Hansen, Katry

14 Laura Fibieger Hakanowitz, Pøl

14 Maja Pabst, Iller

12 Cille S. Espersen, Dybbøl

12 Rie Nissen, Rinkenæs

12 Karen Lausten, Gråsten

11 Stine Von Qualen Bonde, Stevning

11 Jesper Dau, Hesselgaard

11 Kathrine Jørgensen, Bovrup

8 Katja Louise Hansen, Rumohrsgård

8 Celina Petersen, Stevning

7 Melanie Nørskov, Lysabild

7 Julie Taul Nørbæk, Vollerup

6 Anna C. Iversen, Frydendal

3 Smilla Kock, Holm

2 Maria Smidt Jensen, Mommark

1 Celine Winding Hansen, Sønderborg

Damer 15 - 16 år

24 Jette Kjeldstrøm, Allerup

21 Susanne Velgaard, Egen

20 Katrine Frees, Rise-Hjarup

17 Freya S. Brommann, Vollerup

15 Melanie Paulsen, Notmark

13 Fenja Petersen, Stevning

13 Signe Christiansen, Dybbøl

13 Signe Høeg Fangel, Skovbyballe

 

Damer 17 - 19 år

24 Line Dreier, Egernsund

24 Kristina Bonnichsen, Holm

23 Emilie Nissen, Tandslet

23 Laura Nissen, Tandslet

22 Louise Eckion Villesen, Broager

22 Celina S. Petersen, Hestehave

22 Ida Festersen, Augustenhof

21 Trine Petz, Nordborg

21 Sidsel Blankschøn, Vollerup

20 Louise Struckmann, Stenderrup

20 Alberte Lock, Åbenrå

19 Maria Moldt Grau, Skodsbøl

18 Frederikke Isgaard, Gærup

Damer 20 - 24 år

24 Gitte Kjeldstrøm, Allerup

23 Nina Broders, Hoptrup

23 Mia Bruhn, Kegnæs

22 Lena Festersen, Augustenhof

21 Anne Christine W. Jørgensen, Ketting

20 Nadia La Cour Andersen, Nordborg

20 Tine Kühl, Bredebro

20 Christina S. Petersen, Hestehave

19 Malene Hermannsen, Skærbæk

19 Laura P. Jørgensen, Kettingskov

19 Line Greisen Jessen, Felsted

19 Kristine Petz, Nordborg

19 Lisa K. Hansen, Mølmark

19 Pernille Holm, Løjt

19 Mette Betina Christiansen, Skovby

18 Sanne Qvorp, Fynshave

18 Rie Riggelsen, Sønderborg

18 Annie Hansen, Tandslet

17 Jannie Dyhre Andersen, Sønderborg

17 Marianne Fogh, Havnbjerg

15 Alicia Eggers, Sønderborg

Damer 25 - 29 år

24 Anette Bonnichsen, Gasse

24 Sabine Gundersen, Skovby

24 Carina Jessen, Frørup

23 Catharina Christensen, Frydendal

23 Camilla S. Petersen, Hestehave

23 Monica Jørgensen, Mommark

22 Maria Clausen, Holmskov

22 Louise Brodersen, Gråsten

22 Julie Bonde Korning, Sønderborg

22 Maria Byllemos, Himmark

22 Trine Clausen, Kværs

22 Susanne Lang, Ålborg

21 Christine Laue, Vibøge

21 Mette Skov Petersen, Guderup

21 Trine Berdiin Nielsen, Bovlund

21 Henriette Juhl, Bjerndrup

21 Line La Cour, Brandsbøl

20 Pia Moisen, Broager

20 Trine Olesen, Overby

19 Line Kjær, Sønderborg

19 Charlott Dyhre Andersen, Sønderborg

19 Mie Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kær

19 Carina Pedersen, Ravsted

Damer 30 - 39 år

24 Alice Andresen, Pluskær

24 Lene Delf Nielsen, Østerholm

24 Tanja Olesen, Søgård

23 Ditte Jørgensen, Dybbøl

23 Lea Muus Carstensen, Hønkys

22 Betina Fogt Caspersen, Hundslev

21 Anne Fibieger Hakanowitz, Pøl

21 Vivi Christensen, Øster Højst

21 Marie-Louise Hansen, Bovrup

21 Pia Gubbertsen, Broager

21 Wera Mørkehøj Wilkenskjeldt, Kegnæs

21 Helle Hansen, Bøjskov

21 Karina Toftebjerg, Uldahl

21 Heidi Taul Nørbæk, Vollerup

20 Christina Zachariassen, Ulkebøl

20 Stina Schrøder, Bovrup

20 Charlotte Holm Bladt, Ketting

20 Helle Frederiksen, Elstrup

20 Marianne Stanley Lang, Harrislee

20 Ditte-Marie Madsen, Egen

19 Sandra Nissen, Broager

19 Lenette Knebel Warming, Vester Sottrup

19 Carola Nissen, Aunbøl

19 Kristina Bonde Kohls, Egen

19 Pia Jacobsen, Sønderborg

19 Pia Kohls, Guderup

19 Karina Christiansen, Stevning

19 Rikke Riis, Sønderborg

18 Merete Worm, Broager

Damer 40-49

24 Gitte Breum, Ustrup

24 Yvonne Appel, Rangstrup

24 Lenette Olesen, Rangstrup

24 Tina P. Nielsen, Augustenborg

24 Gitte Petersen, Stevning

24 Dorthe Johansen, Himmark

23 Jette Dau Andersen, Tandslet

23 Heidi Hansen, Kær

23 Karen Clausen, Trøsbøl

22 Lene Clausen, Bovrup

22 Dorthe Mathiesen, Tinglev

22 Anette Lock, Åbenrå

22 Lotte Ellegaard, Fynshav

22 Mona Jensen Kock, Langesø

22 Pernille Kolmos, Nordborg

22 Anne Paulsen, Vollerup

22 Mette Petz, Gråsten

21 Mette Junker, Købingsmark

21 Susanne Fine, Sjellerup

21 Kirsten Holm Nicolaisen, Dybbøl

20 Birgitte Struckmann, Stenderup

20 Anita Jørgensen, Huholt

20 Lene Danielsen, Kegnæs

20 Rikke Dall, Vester Sottrup

20 Irene Wilkens, Kassø

19 Bitten Broders, Hoptrup

19 Conni Petersen, Kær

19 Helene Lausten, Gråsten

18 Susan Toft, Vollerup

18 Lotte Borchers, Nr. Hostrup

18 Betina Hansen, Katry

18 Connie Boyschau, Abild

17 Mette Fink, Sønderborg

17 Gitte Hansen, Vollerup

17 Jette Andersen, Lysabild

16 Tina Roager, Sønderborg

16 Jette Høj, Nordborg

16 Tina Rasmussen, Skodsbøl

Damer over 50 - 59 år

23 Conny Schmidt Petersen, Hestehave

22 Mary Bonnichsen, Gasse

22 Lotte Plum, Stenderup

22 Anja Moldt Grau, Skodsbøl

21 Pia Dau Müller, Højer

21 Susanne Kock, Sønderborg

20 Bende Kolmos Schmidt, Dybbøl

20 Anne Marie Laue, Vibøge

20 Inga Clausen, Guderup

20 Bente Nielsen, Aabenraa

19 Linda Warming, Havnbjerg

19 Karen Momme Brink, Toftlund

19 Pia Petz, Købingsmark

17 Lone Zachariassen, Ulkebøl

16 Inge Toft, Broager

16 Jette Jensbye, Dybbøl

16 Kirsten Billund,

15 Anne-Mette Dyhre Andersen, Kegnæs

14 Birthe Fogh, Havnbjerg

14 Linda Paugan, Kettingskov

13 Jette Thomsen, Vester Sottrup

Damer over 60 år

19 Elna Andresen, Holm

11 Margit Taul Petersen, Vollerup

10 Elsemarie Kock, Købingsmark

7 Susan Brodersen, Stovgård

5 Rita Jensen, Hundslev

Herrer 15 - 29 år

24 Martin Boyschou, Abild

24 Thomas Thomsen, Vester Sottrup

24 Dennis Brix, Drengsted

23 Claus Jacob Hissel, Tumbøl

23 Mads Peter Hissel, Tumbøl

23 Dennis Johansen, Himmark

23 Kasper Møller,

22 Jesper P. Nielsen, Blæsborg

22 Lasse Thomsen, Kliplev

22 Mathias Hansen, Mølmark

21 Jacob Dahl Callesen, Aalborg

21 Rasmus Frees, Rise-Hjarup

21 Jesper Kohls, Sønderborg

20 Simon Johansen, Himmark

19 Jacob Høj, Nordborg

18 Nicki Petersen, Hjolderup

15 Tobias Taul Nørbæk, Vollerup

18 Jakop Petersen, Gl. Skovbøl

14 Kristian Ewers, Sønderborg

14 Tobias Haarnagel, Øster Sottrup

Herrer 30 - 39 år

24 Torben Kaufmann, Volderup

24 Thomas Olesen, Søgård

24 Mads Dau, Skovhuse

24 Rene Toftebjerg, Vojens

23 Rasmus Juhl, Fogderup

23 Michael Haarnagel, Ullerup

22 Christian Thomsen, Møgeltønder

22 Jeppe Jørgensen, Varnæs

22 Henning Andersen, Terkelsbøl

21 Lars Dau, Revsø

21 Søren Overgaard, Skelde

15 Mikael Bundesen, Slagelse

13 Michael Nissen, Broager

Herrer 40 - 49 år

24 Jesper Petersen, Kegnæs

24 Christian Boyschau, Abild

24 Ole Olesen, Rangstrup

24 Lars Kjeldstrøm, Allerup

23 Lars Appel, Rangstrup

22 Jesper B. Hansen, Holsted

21 Christian Jepsen, Højrup

20 Henrik Clausen, Svenstrup

20 Johan Clausen, Ertebjerg

19 Lars Brix, Løgumkloster

Herrer 50 - 59 år

24 Hary Clausen, Guderup

24 Anton Feddersen, Roager

24 Claus Hissel, Tumbøl

24 Peter Greisen, Tumbøl

24 Brian Jensen, Dybbøl

23 Johannes Nielsen Brink, Toftlund

23 Finn Hansen, Saksborg

23 Peter Bonnichsen, Overby

23 Peter Jørgensen, Nørremølle

22 Jens Meier, Vester Sottrup

22 Hans Nicolaisen, Dybbøl

21 Sten Thomsen, Rødekro

21 Finn Thomsen, Vester Sottrup

20 Michael Schmidt, Sarup

20 Benny Kohls, Nr. Hostrup

19 Preben Jørgensen, Kettingskov

18 Hans Otto Ewers, Kær

18 Mogens Dall, Kildekær

18 Steen Jørgensen, Ketting

17 Torben Høj, Nordborg

17 Johannes Matthiesen, Sønderborg

17 Hans Peter Lassen, Gøttrup

16 Bjarne Frees, Rise-Hjarup

16 Jens J. Hansen, Sønderborg

16 Benny Rheimer, Adsbøl

16 Niels Chr. Thomsen, Skast

16 Per Petz, Købingsmark

Herrer 60 - 69 år

22 Kurt Pedersen, Over Jerstal

22 Anton Bonnichsen, Gasse

21 Niels Møller, Sjellerup

20 Hans Jepsen, Hønkys

19 Henning Clausen, Ølstykke

18 Bent Olesen, Overby

17 Bent Nielsen, Hundslev

17 Leif Kristensen, Kruså

17 Børge Jensen, Rødekro

17 Bjarne Brodersen, Skodsbøl

16 Ejner Brink, Vollerup

16 Åge Jørgensen, Hørup

16 Henning Byllemos, Elstrup

14 Gunnar Christensen, Broager

14 Løngstrup Christiansen, Kiding

13 Andreas Jensen, Aabenraa

13 Flemming Jensen, Skærbæk

11 Ingolf Matthiasen, Frederiksgård

10 Erik Auerbach, Kiskelund Mark

7 Hans P. Skov, Vonsbæk

6 John Henning Nielsen, Agerbæk

6 Finn K. Hansen, Kolding

4 Jes Andersen, Sønderborg

Herrer 70 - 79 år

24 Arne Schultz, Gredstedbro

22 Hans Kaufmann, Tumbøl

21 Ole Rasmussen, Broager

20 Jørgen Thomsen, Tørsbøl

20 Mogens Andersen, Agerskov

19 Svend Ove Clausen, Himmark

18 Aage Kjeldstrøm, Bevtoft

17 Kaj Nielsen, Kegnæs

17 Peter Platz Rasmussen, Købingsmark

15 Chresten Jørgensen, Varnæs

14 Kurt Hansen, Fårhus

13 Thorkild Dau, Hesselgård

12 Jørgen Petersen, Bovrup

11 Frede Johannsen, Aabenraa

11 Frans Pind, Grønland

9 Povl Jørgensen, Avnbøl

9 Jørgen Bladt, Dyndved

9 Chresten Schmidt, Kegnæs

8 Kurt Büchmann, Tørsbøl

6 Svend Hansen, Vester Sottrup

1 Jørgen Nielsen, Bov

Herrer 80 - 89 år

17 Per Nicolaisen, Augustenhof

15 Egon Breum, Vedsted

15 Helmuth Hansen, Broager

12 Hans V. Christensen, Stenderup

7 Herluf Clausen, Kær

Herrer over 90

5 Thomas Frost, Ulkebøl